Prohlášení o přístupnosti

Použité metodiky

Tvůrce této webové prezentace - webdesignérské studio WebWorks prohlašuje, že tyto webové stránky byly vytvořeny s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Webová prezentace mediasetbox.cz se snaží splňovat všechna důležitá pravidla nejznámnějších metodik používaných v České republice. Konkrétně se jedná o Pravidla pro tvorbu přístupného webu pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, provedenou zákonem č. 81/2006 Sb. a Metodický návod Blind Friendly Web vydaný a průběžně aktualizovaný organizací SONS (http://www.sons.cz).

Zpracování

Struktura dokumentu je tvořena kódem validním dle DTD XHTML 1.0 Strict, formátování a vizuální stránka prezentace je zajištěna prostřednictvím CSS (kaskádových stylů). K dispozici je i speciální CSS soubor pro tisk. Jednotky velikosti většiny textů jsou relativní, díky čemuž je uživateli umožněno přizpůsobit si velikost textu jeho potřebám. Použity jsou i skryté odkazy pro přeskočení části obsahu stránky na menu, submenu resp. odkazy uvedené v patičce stránky.

Použité zkratky

Pro rychlejší a snazší prohlížení této prezentace jsou nadefinovány následující zkratky:

  • H: - domovská (úvodní) stránka (Homepage)
  • 1: Media set (první položka hlavního menu)
  • 2: Akce (druhá položka hlavního menu)
  • 3: O projektu (třetí položka hlavního menu)
  • 4: Pro média (čtvrtá položka hlavního menu)
  • 5Kontakty (pátá položka hlavního menu)
  • O: Odskok na hlavní Obsah
  • M: Odskok na položky hlavního Menu
  • S: Odskok na položky Submenu - pomocného menu (pokud aktuální stránka obsahuje položky submenu)
  • B: Odskok na odkazy v patičce (Bottom) stránky

Poznámka: V prostředí operačního systému Windows a při nastavení české klávesnice je třeba pro aktivaci klávesové zkratky použít klávesy Alt+Shift+zkratka.

Platnost prohlášení

Toto prohlášení je platné ke dni vydání - 10. 3. 2010. Za případnou neshodu v důsledku pozdější aktualizace obsahu provozovatelem prezentace se omlouváme a prosíme o případné upozornění.

Kontakt na autora

I přes veškerou naši snahu vytvořit tento web co nejpřístupnější, je možné, že se při prohlížení této webové prezentace setkáte s nějakými problémy. V takovém případě Vás prosíme, aby jste nám tuto skutečnost oznámili, abychom mohli co nejdříve sjednat nápravu. Děkujeme.

Web Works - webdesign studio

Hledání

rozšířené hledání »

Fotosoutěž

Evropský sociální fond v ČR - logo Evropská unie - logo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České Republiky - logo Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost - logo Koalice nevládek Pardubicka, o.s. - logo